100mil, 100km, 50mil
100mil, 100km, 50mil
« Powrót
Sobota 22 Kwietnia w drodze na Babią Górę

W odpowiedzi na około miliona zapytań, zamartwień, zatroskań i zapłaczeń postaramy się rozwiać przynajmniej niektóre wątpliwości.
Stumilak to trudny wyścig. Jest taki niezależnie od tego czy spadnie śnieg czy z nieba będzie się lał żar,czy też powieje lekka orzeźwiająca bryza bo taka jest trasa i takie było założenie. Zaryzykuję stwierdzenie, że to jedna z trudniejszych imprez w Polsce i w sumie cieżko mi jest ją do czegokolwiek porównać. Ale to już wiecie bo przecież na to się zapisaliście.

Nie oznacza to oczywiście, że w skrajnych przypadkach poślemy Was na śmierć. Na bieżąco śledzimy warunki na Babiej i Pilsku (bo tych obawiacie się najbardziej) ale i na pozostałych częściach trasy. Jeżeli dojdziemy do wniosku, że wejście na którykolwiek ze szczytów jest niebezpieczne - zmienimy trasę tak jak stało się to w zeszłym roku. Nie planujemy jednak wydłużania limitów. To wyścig. Zapisując się wiedzieliście jaki jest dystans i jakie przewyższenie, limity, jaka pora roku i jakie możliwe scenariusze pogodowe.
Nie odśnieżymy trasy, nie posypiemy piaskiem, nie osuszymy błota ale na pewno będziemy na Was czekać na pkt jak obiecaliśmy i z tym co obiecaliśmy. Reszta należy do Was. To Wasza przygoda i Wy musicie sobie z nią poradzić. Na pewno dacie radę a jeśli nie to wrócicie za rok albo i nie.

Po sobotniej wycieczce na Babią doszliśmy do dwóch wniosków:

1) Limit na Krowiarkach przedłużamy do 18:30 bo po drodze macie troszkę śniegu
2) na dzień dzisiejszy naszą decyzja jest taka, że nie będzie Babiej - pójdziecie przez Markowe...., no chyba że nastąpi drastyczna poprawa. My nie weszliśmy.

Poza tym bez zmian. Zdjęcia ilustrują najdalajszy punkt jaki udało nam się osiągnąć i próbę odśnieżania Krowiarek

 

W związku z warunkami nieco innymi od przewidywanych zaktualizowaliśmy Regulamin w kwestii wyposażenia obowiązkowego. Nie podlega ono negocjacji w związku z tym pytania typu'czy musi mieć kaptur' zostawiamy dla siebie.
Na stronie znajdziecie również uaktualniony track zawodów.

Proszę go pobrać i wgrać.

 

Dokładnie przeanalizujcie pogodę, temperatury i dobierzcie odpowiedni strój. 

Zostało kilka dni. Czas na wypoczynek i zbieranie sił...

 

 

SPONSORZY:

 

 

 

 

 

 

 

 

© Copyright 2015 TEAM 2008
All Rights Reserved.
Wykonanie serwisu: RevolWEB